Θέλω να κάνω Μεταπτυχιακές Σπουδές στο Εξωτερικό

12/11/2013 10:00
13/11/2013 14:00
Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, Θεσσαλονίκη

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας διοργανώνει διημερίδα ενημέρωσης για τις μεταπτυχιακές σπουδές στο εξωτερικό την Τρίτη 12 και Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2013, ώρα 10:30-14:00, στο Αμφιθέατρο Τελετών, στο ισόγειο, στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας.

Συγκριμένα, η διημερίδα θα αφορά στις δυνατότητες μεταπτυχιακών σπουδών και υποτροφιών στις χώρες: Μ. Βρετανία, Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Ολλανδία, Η.Π.Α. Επίσης, θα διανεμηθεί ενημερωτικό υλικό για τη Σουηδία. Στην εκδήλωση θα παρευρεθούν εκπρόσωποι φορέων των παραπάνω χωρών αλλά και απόφοιτοι ή υποψήφιοι μεταπτυχιακών προγραμμάτων σπουδών στις παραπάνω χώρες.

Στα συνημμένα αρχεία μπορείτε να βρείτε το πρόγραμμα της διημερίδας και να δηλώσετε συμμετοχή συμπληρώνοντας τη συνημμένη φόρμα και προωθώντας την στο career@uom.gr

Οι παρουσιάσεις τις εκδήλωσης είναι διαθέσιμες:

Study-in-USA.ppt

Study-in-France.ppt

Studies-in-France-2.pptx

Study-in-Holland.ppt

Study-in-Holland-2.pptx

Study-in-Germany.ppt

Study-in-Italy.ppt

Όλοι
Προθεσμία Υποβολής Δηλώσεων Συμμετοχής:
12/11/2013